Wycieczka dla najlepszych

W dniach 13-15 października grono naszych najlepszych uczniów miało okazję brać udział w nieodpłatnej wycieczce do Warszawy. Dzięki programowi Ministerstwo Edukacji i Nauki #PoznajPolskę mogliśmy nie tylko miło spędzić czas, ale też zwiedzić najważniejsze miejsca stolicy – Muzeum na Zamku Królewskim, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Niezwykle ciekawa i pouczająca była też lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Udało nam się odwiedzić cmentarz powązkowski, a tam miejsca spoczynku słynnych Polaków (np. Juliana Tuwima, Zofii Nałkowskiej) oraz takie miejsca pamięci jak pomnik ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem (pod którym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zapalili znicze), groby żołnierzy AK, powstańców warszawskich czy powstańców styczniowych.

Ale to nie wszystko. Nie moglibyśmy mówić o wizycie w stolicy, jeśli nie zobaczylibyśmy z bliska Pałacu Kultury i Nauki!

Dzięki uprzejmości dowództwa 1 Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie-Wesołej – gen. bryg. Jarosława Górowskiego oraz płk. Renata Skrzypczaka mogliśmy przez te trzy dni gościć w jednostce wojskowej, którą mieliśmy okazję poznać od środka dzięki świetnie przygotowanym zajęciom dla młodzieży. Dziękujemy!

Fotorelacja

 

LINKI

KONTAKT

 
Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
 
Sekretariat: (0-52)3822-246 
 
FAX: (0-52)3822-246
 
Stacja Kontroli Pojazdów:
(0-52)3822-247