• Aktualności

Walentynki 2021

Regulamin

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WALENTYNKOWEGO!

I miejsce – Zuzanna Jakubowicz Klasa 4TLM

II miejsce – Dominika Wenderlich Klasa 3 TML

Gratulujemy! Zwycięzców poinformujemy w wiadomości prywatnej o terminie odbioru nagród.

Wakacje...

Drodzy Uczniowie, z całego serca gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny! Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, pamiętajcie o bezpieczeństwie. Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja szkoły wraz z całym gronem pedagogicznym...

Mistrz pięknego czytania

Chciałoby się rzec, że w murach naszej szkoły wiele się dzieje, lecz koronawirus pokrzyżował nam plany. Nie znaczy to jednak, że próżnujemy. 16 czerwca w samo południe za pośrednictwem łączy internetowych odbył się IV Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Brak bezpośredniego kontaktu z uczestnikami nie przeszkodził w wyłonieniu mistrza pięknego czytania. Uczestnicy mogli zaprezentować swoją dykcję, ekspresję i interpretację, czytając wylosowany fragment tekstu prozatorskiego i poetyckiego. Jury (Barbara Mularczyk,Martyna Rybarczyk) wybrało mistrza pięknego czytania. W tym roku została nim Kornelia Repka z klasy 3 TML, wicemistrz to Kamil Paczkowski z klasy 1 TI4. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A w przyszłym roku szkolnym zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu. Pamiętajcie, czytać każdy może!

Symulacje biznesowe

Czas zdalnego nauczania to czas nowych, kreatywnych pomysłów na naukę. Uczniowie klas I i III technikum oraz I i II szkoły branżowej w ramach przedmiotów – podstawy przedsiębiorczości i działalności gospodarczej – pod kierunkiem p. Wiesławy Rajewskiej, korzystali z Branżowych Symulacji Biznesowych firmy Revas. 44 zespoły uruchomiły i prowadziły wirtualne biura turystyczne. Uczniowie określali usługi, jakie oferowali do sprzedaży, zatrudniali pracowników, kupowali materiały i sprzęt, a także konkurowali o klientów. Po każdym miesiącu działalności ich biura analizowali osiągnięte wyniki podjętych decyzji, wyciągali wnioski, rozwiązywali problemy i decydowali o strategii dalszego prowadzenia swojego biznesu. Najlepszy wynik finansowy spośród wszystkich rywalizujących zespołów uzyskał zespół WJS, który prowadzili uczniowie z klasy 3 technikum mechanicznego – Daniel Kwiatosz i Krystian Gołąbiewski. Ich wyniki widnieją na powyższym zdjęciu. W szkole branżowej bezkonkurencyjny okazał się zespół Funclub, czyli Monika Osiecka, Paulina Miklasz oraz Sandra Pacanowska, z klasy 2BC. Dla uczniów to była świetna okazja, by sprawdzić i rozwinąć swoje przedsiębiorcze umiejętności.

Żegnamy mjr Mariana Słowińskiego, żołnierza generała Maczka

2 czerwca 2020r. wieku 101 lat zmarł mjr Marian Słowiński, obrońca Ojczyzny w 1939 r., waleczny pancerniak gen. Stanisława Maczka, wyzwoliciel Francji, Belgii i Holandii. Bohater naszej wolności! – napisał na twitterze Pan Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Cześć Jego Pamięci!

LINKI

KONTAKT

 
Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
 
Sekretariat: (0-52)3822-246 
 
FAX: (0-52)3822-246
 
Stacja Kontroli Pojazdów:
(0-52)3822-247