• Aktualności

Miesiąc w wojsku? Brzmi interesująco!

Grupa techników logistyków z klasy 3TL miała możliwość odbycia miesięcznych praktyk zawodowych w 1 Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym tygodniu kończą swoje praktyki, ale czy skończą przygodę z wojskiem? Z tego, co wiemy bardzo im się tam podobało. Uczniowie mieli okazję poznać w praktyce nie tylko pracę logistyka, ale też zaznajomić się z funkcjonowaniem jednostki. W Sekcji Zaopatrzenia praktykanci przyjmowali towar, formowali jednostki ładunkowe, przygotowywali dokumentację przewozową. Zapoznali się też z pracą w magazynie czołgowo-samochodowym oraz magazynie inżynieryjno-saperskim. Praktykanci odwiedzili też 52. Batalion Remontowy w miejscowości Czarne, gdzie zapoznali się z pojazdami MRAP oraz historią garnizonu (https://52brem.wp.mil.pl/.../wizyta-uczniow-szkoly-w.../). W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Dowódcy 1 Brygady Logistycznej w Bydgoszczy płk Witoldowi Bartoszek za umożliwienie odbycia praktyk zawodowych oraz opiekunowi praktyk i osobom zaangażowanym w pracę z praktykantami (w szczególności ppor. Justynie Świerczyńskiej i por. Marcinowi Chojnickiemu) za pełen profesjonalizm w pełnieniu swoich obowiązków. A tuż po feriach swoją przygodę z wojskiem zacznie druga grupa z tej klasy. Fot. st. szer. spec. Damian Kalinowski

Więcej świadomości

Wczoraj klasy 1TI, 1TEM, 1TL, 1ab, 1bc i 2bc odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie. Porozmawiali z nimi na temat cyberprzemocy i hejtu w Internecie. Uczniowie wiedzą już, że nikt z nas nie jest anonimowy w sieci, a zachowania niepożądane należy zgłaszać odpowiednim organom, ponieważ ponosimy za nie taką samą odpowiedzialność jak w realnym świecie.

Specjalny gość

24.01.2022 mieliśmy okazję gościć Jarosława Hampela - znakomitego polskiego żużlowca. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji zawodnika oraz jego osiągnięć. Następnie żużlowiec opowiedział o swojej drodze do sukcesu oraz przedstawił trudności z jakimi musiał się zmierzyć podczas swojej 25 letniej kariery. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania, otrzymać autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z zawodnikiem. Całe spotkanie było bardzo inspirujące i cieszyło się dużymzainteresowaniem ze strony uczniów oraz grona pedagogicznego.

Mamy to...

Pamiętacie zbiórkę talenciaków z Lidla? Wymieniliśmy je na nagrody i otrzymaliśmy już pierwszą z nich - mikroskop Betzold. Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym, którzy wrzucali talenciaki do naszej skrzynki.

LINKI

NASZA SZKOŁA

KONTAKT

 
Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
 
Sekretariat: (0-52)3822-246 
 
FAX: (0-52)3822-246
 
Stacja Kontroli Pojazdów:
(0-52)3822-247